[Invisible]  [e-space]  [Nekultura]  [Nataceni.com]  [Postreh.com]  [Denikpolitika.cz] Retardér si právě čte: 9 lidí 
   
 Středa, 21. října 2020 svátek má Sabina, zítra Teodor


  Index
  kultura
  názory
  politika
  technika
  povídky
  rozhovory
  zdraví/sex
  historie
  reklamář


  Spřátelené weby:

Nekultura.cz

Medhiho fotoblog


O novinářských hyenách a ministru Dostálovi
Vydáno dne [01.06.2005] / rubrika [politika]


Autor nasledujiciho plku si koleduje o ulepené přízvisko hyena, ale hodlá to risknout, ne v zájmu vyššího principu, protože za většinou takto vyvýšených principů se stejnak skrývá bahno, ale prostě proto, protože mu soucasné ministrování ministra Dostála připadá nemístné a neuvěřitelné. Nevím jak - již za chvíli rozhořčeně a oroseně - oko čtenářovo, ale mé oko v posledních týdnech nezaznamenalo v tistěném ani el. mediu jediného selsky uvažujícího novináře, který by dokázal upozornit na nebývalou vlnu servility a touhu po "silnem příběhu" za každou cenu. Tento "silný a lidský příběh" byl v posledni době minimálně ve dvou týdenících servírován tisícům empatických čtenářů, kteří si rádi poplakali a podrželi hrdinovi srdcedrásajícího příběhu palečky. Kdo by odolal slastnému pocitu solidarity, empatie a dojetí, které v člověku vyvolá - prosím za pouhých deset korun (!) - Magazín MFD? O co šlo?

Ministr kultury Pavel Dostál je těžce nemocen, má rakovinu a magazín MFD přispěchal a udělal s ministrem Dostálem (ještě než...) rozhovor. Titulní stranu magazínu pak ozdobilo foto Pavla Dostála s červenou růži v zubech, v zádech se sochou Olbrama Zoubka (což jsem nepochopil, ale budiž) a titulkem "Ty sviňo, já se ti nepoddám!" Rozhořčený čtenár, který dospěl až sem, mě jistě okřikne: "A co je na tom špatného, pan ministr Dostál tvrdě bojuje se zákeřnou nemocí a ještě k tomu stihne odpovědně řídit ministerstvo! Jak ti může, odporný skunku, vadit tak nevinný článek!? Celý rozhovor přece probíhal v ležérním tónu! Redaktorka se ptala pana ministra, jak se mu daří, na Vánoce, jak to bude se Standou a se Zdendou, zmínila jeho odboj za komunismu a došlo i na PANA Horníčka! Na tom přece není nic zlého!" Rozhořčenému čtenáři nemohu dát za pravdu. Zlé je na tom článku úplně všechno. Strašné jsou podlézavé otázky až nahrávky typu: "Vám komunisté šlápli na krk, viďte" "S Václavem Havlem vás asi spojuje dost věcí z minulosti." "Co říkají lékaři, když z chemoterapie jedete rovnou na ministerstvo?", strašné jsou fotografie P.Dostála z dětství, s jediným záměrem vyprovokovat čtenáře k co největšímu dojetí a uspokojení ze sebe sama a strašná je konečně samotná podstata článku - nažrat se na nemocném Pavlu Dostálovi a zvýšit tak prodejnost svého plátku. Toto je podle mého názoru ukázka ryzího hyenismu.

Tento článek ukazuje další zajímavou věc - neustálé mazání hranic mezi MFD a Bleskem. Jak všichni víme, Blesk je vydáván za jediným účelem - prodejnost a velký zisk. Blesk proto nikdy nedá na titulní stránku informaci, která by nevydělávala. Nedávno se tak na jeho první straně objevil Pavel Dostál, s palcovým nápisem "Vláda nám může být ukradená, ale vám držíme palce, pane ministře!" Blesk ví, jak fungují emoce, MFD se to naučila taky. Bohužel můj článek tady ještě nekončí. Rozhovor s Pavlem Dostálem mě totiž přivedl k ještě jednomu zamyšlení. Musím se společně s novináři MFD ptát: pane ministře, "Co říkají lékaři, když jedete z chemoterapie rovnou na ministrestvo?" V MFD Dostál odpověděl, že je lepší, když něco dělá, než kdyby ležel a pozoroval se. Po této otázce zabrousili redaktoři MFD na výstavy a koncerty. Já se ptám ale znovu a dovolím si otázku doplnit: Může tak těžce nemocný člověk, jako je Pavel Dostál, zastávat ministerskou funkci a nezhoršovat tak svůj zdravotní stav - i když už neslouží, jak říká, do roztrhání těla? Může těžce nemocný Dostál řídit ministerstvo ku prospěchu a rozkvětu kultury? Má člověk, který onemocněl rakovinou, dost sil? Byl by jakýkoli jiný státní zaměstnanec ponechán ve své funkci, kdyby vyšlo najevo, že trpí rakovinou? Kdo sledoval rozpravu před hlasováním o důvěře nové vladě, mohl si všimnout i vystoupení Pavla Dostála. Pavel Dostál nemá vlasy a vousy. Při svém proslovu se znatelně zadýchával (a já myslím, že to nebylo pohnutím) a působil jako člověk, kterému není vůbec dobře. Opakuji, že celé divadlo kolem nemoci ministra kultury je nemístné a nezodpovědné a měl by si to uvědomit jak jeho přímý nadřízený (premiér), tak jeho nepřímý nadřízení (občané ČR), tak hyeny z Blesku a MFD, ale hlavně nemocný Pavel Dostál. Měl by odpočívat a ne vést politické bitvy.


Hodnocení článku
[1]  [2]  [3]  [4]  [5] -
Známka: 2.85
Počet hlasů: 1862


Komentáře k článku:

thomaslist thomaslist

3.10.2020 11:21

sneakers for sale 0 shipping free liunna

24.01.2019 04:22

cheap YEEZY for sale Hunan

24.01.2019 04:21

jianbin1207 jianbin1207

7.12.2017 06:51

.. Tanzdebil

5.07.2005 15:04

je to hruza to je fakt Lukas

10.06.2005 12:09

Nahoru | Přidat komentář | Zobrazit komentáře | hlavní strana 

  Autor článku:
Petr Kořínek
Petr Kořínek redaktor

  Anketa:
Máme Retardér obnovit?
Ano, byl by to humor.
 35%
Ne, jeho doba pominula.
 33%
Tato exhumace dostačuje.
 32%
Hlasovalo: 294299 lidí.

  Nejčtenější články:
David Spilka – Stříbrný sen (recenze) (14176)
Raindown – Tom (recenze) (12380)
Petr Haničinec – nekrolog (13354)
Barevný svět Martina Ševčíka (12654)
Josef Vinklář – nekrolog (13849)
Anketa: Král komiků (kategorie dvojice) (12067)
Luciano Pavarotti – nekrolog (13550)
Teď královnou je Nataša Gollová (14073)
Petr Bende – portrét (14373)
Anketa: Král komiků (kategorie ženy) (11194)
Jiří Zahajský – nekrolog (13303)
Králem komiků je Vlasta Burian (12778)
Kelly Clarkson – My December (recenze) (13012)
L.B.P. – Story Of Life (recenze) (9439)
Bon Jovi – Lost Highway (recenze) (10155)
vydavatel: Jan Soukup
šéfredaktor: Jaroslav Konáš
kontakt: redakce(at)retarder.cz
(c) Invisible systems 1999-2020 a uvedení autoři.
Publikování nebo šíření obsahu Retardéru je bez našeho písemného souhlasu zakázáno.
ISSN 1213-5941
program&design: www.invisible.cz